Free Joomla Templates by FatCow Coupon

Sport ve škole

Školní rok 2018 / 2019

„Třeťačky“ vyhrály lyžařské závody

Dne 22. 3. se uskutečnil 5. ročník lyžařských závodů v obřím slalomu základních škol „O pohár náměstkyně primátora města Opavy“. Zúčastnili jsme jedné z pěti kategorií, konkrétně kategorie nižšího stupně, ve které spolu soutěžili chlapci společně s dívkami. Závod se jel ve dvou kolech, časy z obou kol se sčítaly, tak vznikl výsledný čas družstva. Naši školu reprezentovaly: Valerie Rozsíval, Melanie Trojková a Ellen Rozsíval. Celkovou vítězkou dívek nižšího stupně se stala Valerie Rozsíval s výsledným časem 76,02 s, druhé místo obsadila Melanie Trojková s výsledným časem 76,24 s a Ellen Rozsíval obsadila jedenácté místo (čas 99,32 s). Kategorie byla společná, takže naše dívky obsadily celkové páté, šesté a jednatřicáté místo (celkem se závodu zúčastnilo 37 závodníků). V týmové soutěži jsme v konkurenci 9. škol obsadili 2. místo. Děkuji závodnicím za veleúspěšnou reprezentaci školy.

 

Přespolní běh

V září se naše škola zúčastnila závodů v přespolním běhu, které se za krásného letního počasí uskutečnily u Stříbrného jezera v Opavě. Zúčastnili jsme se celkem 4 z 6 kategorií. Konkurence byla veliká, ale i přesto se našim žákům podařilo hned při prvním letošním startu na školních soutěžích získat stupně vítězů. Dívky nižšího stupně vybojovaly v konkurenci 17 škol celkové 3. místo. V této kategorii nás reprezentovaly Zuzana Skřečková, Luisa Kratochvílová, Karolína Dostálová, Lucie Kuzníková, Karolína Ondrášková a Daniela Soldánová. Neztratili jsme se ani v dalších kategoriích. Chlapci nižšího stupně obsadili 11. místo, chlapci 6. – 7. tříd obsadili 9. místo a dívky 6. – 7. tříd vybojovaly krásné 7. místo. Mezi jednotlivci si nejlépe vedla Zuzana Skřečková, která v kategorii mladších dívek obsadila 6. místo (celkem se této kategorie zúčastnilo 94 dívek).

 

Premiérová účast v soutěži stolních tenistů

Dne 16. října jsme se poprvé vydali na soutěž ve stolním tenisu, která se uskutečnila v herně stolního tenisu TJ Sokol Kateřinky. Naši školu reprezentovali: Tobiáš Folwarczny, Lukáš Jurčík, David Lyko a Štěpán Kotala. Turnaje se zúčastnilo 12 školních týmu, které byly nejprve rozděleny do 4 skupin. Do semifinále postupovali 4 vítězové skupin.  Naši školu čekala skupina D – soupeři ZŠ Vrchní Opava a ZŠ Bolatice. Skupinu jsme bez problémů vyhráli a postoupili do semifinále, ve kterém jsme narazili na ZŠ Englišovu Opava. I když jsme byli v jednom momentě i jeden míček od postupu do finále, museli jsme se nakonec po neskutečném boji a krásných výměnách sklonit před výkonem soupeře. Souboj o 3. místo jsme však zvládli, takže na premiérové účasti v této soutěži jsme brali bronzové medaile.

 

Premiérové vítězství v Lize sportu

Na Vánoční laťce nám medaile těsně unikly

Začátkem prosince jsme se zúčastnili Vánoční laťky ve skoku vysokém, která se konala v Opavě na Tyršově stadionu. Naše škola byla přihlášena do všech 4 kategorií. Nejlépe si vedly naše starší dívky, které v konkurenci 15 škol vybojovaly 4. místo. V této kategorii nás reprezentovaly: Eliška Havrlantová (celkově 10. místo), Alžběta Uvírová (11. místo), Adriana Kupková a Anežka Bymová. Blízko stupňům vítězů jsme byli také v kategorii mladších žáků, kde naši chlapci obsadili 5. místo. V této kategorii nás reprezentovali: David Lyko, Matěj Fitzek, Ondra Matuszynski a Filip Martinek. Méně se vedlo našim mladším dívkám a starším chlapcům. Mladší dívky skončily na 14. místě a starší hoši obsadili 10. místo.

Za zmínku stojí také nový rekord této soutěže, který si připsal bývalý žák naší školy Richard Šenk (nyní žák ZŠ Englišova). Jeho nejlepší skok měřil 182 cm

 

Dívky 1. stupně ovládly soutěž ve šplhu

Šplh patří dlouhodobě k našim nejúspěšnějším disciplínám. V posledních letech je pravidlem, že ze šplhu vozíme medailové umístění, a proto jsme i letos jeli na tuto soutěž s nejvyššími ambicemi. Šplhá se na tyčích 4, 5 metru, v každé kategorii soutěží 4 žáci, kteří mají 3 pokusy. Do závěrečných výsledků se započítávají 2 nejlepší časy závodníků, které se následně sečtou, a vznikne výsledný čas týmu.

Hned v první kategorii se ambice proměnily v premiérové vítězství naší školy v okresní soutěži pořádané AŠSK. Dívky 1. stupně zvítězily s komfortním náskokem před druhou ZŠ Englišovou a dalšími 15 školami. O tento úspěch se zasloužily: Tereza Močidlanová (nejlepší čas 5,1 s – 2. místo z 62 dívek), Lucie Kuzníková (5, 9 s – 6. místo), Zuzana Skřečková (5, 8 s – 10. místo) a Luisa Kratochvílová (6, 9 s – 20. místo).

Vedlo se i našim chlapcům 1. stupně, kteří v konkurenci 17 škol obsadili nepopulární 4. místo. V této kategorii nás reprezentovali: Matyáš Žamboch (6, 1 s – 15. místo z 63 chlapců), Jakub Světnický (6, 1 s – 16. místo), Jakub Kotilínek (6, 5 s – 28. místo) a Aleš Kuzník (8, 5 s – 45. místo.)

 V kategoriích vyššího stupně se nejvíce dařilo mladším chlapcům (6. místo ze 17 škol) a starším dívkám (6. místo z 18 škol). Mladší dívky obsadily 10. místo z 18 škol a starší chlapci 12. místo z 20 škol.

Do první patnáctky nejlepších se ve své kategorii dostali Viktorie Štefková (mladší dívky - 4, 3 s – 8. místo), Matěj Fitzek (mladší hoši – 4, 2 s – 11. místo) a Tomáš Kupka (mladší hoši – 4, 6 s – 13. místo. V kategorii starších žáků obsadil Filip Býma 10. místo s časem 3, 2 s.

 

Postup florbalistů do okresního finále

V letošním školním roce jsme se zúčastnili florbalového turnaje pouze v jedné kategorii – mladší žáci. Okrskové kolo jsme odehráli 12. prosince na ZŠ Otické v Opavě. Protože byla naše skupina pětičlenná, do okresního finále postupovaly nejlepší 2 týmy. Los nám předělil do základní skupiny ZŠ Otickou, ZŠ Boženy Němcové, ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Slavkov.

Hned na úvod jsme se střetli se ZŠ Otickou, která je jednou z nejúspěšnějších škol ve florbalu. Dlouho jsme hráli vyrovnanou partii, ale nakonec jsme prohráli 0:3. V dalších utkáních jsme bez problémů prorazili ZŠ T. G. Masaryka 9:0 a ZŠ Slavkov 6:0. O druhé místo jsme odehráli přímý souboj se ZŠ Boženy Němcové. Tento vyrovnaný zápas jsme nakonec ovládli v poměru 5:3 a mohli jsme se radovat z postupu mezi nejlepších 8 týmů v okresu.

Okresní finále jsme odehráli 8. ledna opět na ZŠ Otické. Kvalita utkání byla o mnoho vyšší než v okrskovém kole. Naše cesta skončila hned ve skupině, kde jsme postupně nestačili na ZŠ Štěpánkovice, ZŠ Edvarda Beneše a ZŠ Kylešovice. V okresním finále jsme obsadili 8. místo.

Naši školu reprezentovali: Ondřej Matuszynski, Lukáš Nosek, Michal Soldán, David Lyko, Matěj Havrlant, Štěpán Kotala, Daniel Kováč, Tobiáš Folwarczny a Filip Martinek.

 

Děkuji všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy a gratuluji k jejich sportovním úspěchům.


Školní rok 2017 / 2018

Úspěch ve skoku vysokém

Vánoční laťka v Opavě na Tyršově stadiónu


Letošní florbalový turnaj bez postupu

1. a 2. stupeň


Pohár za úspěch v Lize sportu

Slavnostní předání v Opavě


Naši žáci patří mezi špičku ve šplhu

1. a 2. stupeň


Fotbalisté skončili před branami okresního finále 

6. - 7. ročník 


Atletky naší školy těsně pod stupněm vítězů na OF

8. - 9. ročník (viz. fotogalerie)Školní rok 2016 / 2017

Florbalové utkání 2016

Celý článek naleznete ZDE.


Školní rok 2015 / 2014

Přespolní běh Opava

22. 9. 2016, Stříbrné jezeroMikulášská laťka 2014

Mladší žákyně: 1. místo: Nikola Kallusová (125 cm, 7.r.)

                            2. místo: Charlotte Drexlerová (125 cm, 6.A)

                            3. místo: Eliška Býmová (125 cm, 7.r.)

Mladší žáci: 1. místo: Martin Juchelka (140 cm, 7.r.)

                       2. místo: Zdeněk Linart (135 cm, 7.r.)

                       3. místo: Lukáš Lindovský (125 cm, 6.B)

Starší žákyně: 1. místo: Andrea Vinklerová (135 cm, 9.A)

                          2. místo: Nikol Starečková (130 cm, 8.B)

                          3. místo: Tereza Hořínková (125 cm, 9.B)

Starší žáci: 1. místo: Petr Konečný (155 cm, 8.A)

                     2. místo: Josef Kamrádek (155 cm, 8.A)

                     3. místo: Adam Baar a David Juchelka (150 cm, oba 9.A)


Futsalový turnaj - CHLAPCI - podzim 2014

1. místo - 8.ročník

2. místo - 9.A

3. místo - 9.B


Turnaj ve vybíjené - DÍVKY - podzim 2014

1. místo - 8.ročník

2. místo - 9.A

3. místo - 5. třída


BĚH EMILA ZÁTOPKA - září 2014

Dne 24. září se na naší škole konal běh Emila Zátopka. I přes nepřízeň počasí všichni bojovali velmi odhodlaně a snažili se podat nejlepší výkon.

Nejlepší běžci:                                                                                     Nejlepší běžkyně: 

1. Radovan Kupka 9.B     3:37,71                                 1. Adéla Hrbáčová 7. třída     4:01,44

2. David Binar 9.B     3:38,47                                          2. Adéla Nosková 6.B      4:06,98

3. Filip Býma 5. třída      3:40,12                                     3. Eliška Býmová 7. třída     4:16,41

Celkový čas: 3:14,55